Péče a montáž

NÁVOD NA ÚDRŽBU/ MONTÁŽ/ DOPORUČENÁ PÉČE O ZAKOUPENÝ NÁBYTEK

Náš nábytek není z dřevotřísky, ale ze dřeva, takže něco o tom dřevě

Naše výrobky jsou vyráběny masivní spárovky – ze druhu dřeva, který si vybrete (neplatí pro němého sluhu, tam je to vždy dub)– dubové, bukové nebo jasanové.

Masivní dřevo je přírodní materiál se specifickou kresbou a unikátní strukturou, takže, ne jako v Ikei bude každý kousek úplně stejný, ale každý bude mít trošku jinou kresbu a bude originál. Taky prosím nezapoměňte, že každý máme jiný monitor a barva, kterou vidíte na Vašem monitoru se může - ve skutečnosti nebo na jiném světle - trošku lišit. A jak už bylo řečeno, barva taky určitě záleží kousek od kousku.

Pokud byste chtěli vidět jak náš nábytek vypadá naživo a trošku si ho ošahat, tak některé z našich výrobků budou k vidění v obchodech Place store v Praze a Olomouci.

 

Dále pár užitečných rad, aby Vám náš nábytek vydržel co nejdéle co nejkrásnější

Ostré a špičaté předměty by neměly přijít do kontaktu s povrchem dřeva. K čištění používejte běžnou utěrku nebo mírně vlhký hadřík, nepoužívejte agresivní prostředky na odstraňování skvrn a čisticí prostředky. Čím dříve utřete rozlité tekutiny (např. kafe, víno), tím méně je pravděpodobné, že se do dřeva vsáknou a vytvoří flek.

Kdyby se Vám náhodou stalo, že se Vám flek vytvoří nebo, že si nábytek poškrábate, můžete si ho doma snadno opravit – poškozené místo přebrousíte ve směru vláken dřeva jemným brusným papírem a zahladíte brusnou tkaninou. Poté nanesete nábytkový olej v odpovídajícím odstínu (lepší bude nám zavolat nebo napsat a poradit se jaký olej v jakém odstínu) a po 1-2 minutách vytřete nevsáknutý přebytek suchým hadrem do sucha. Druhý den zahlazení tkaninou a olejování opakujeme. Případná světlejší barva upravovaného místa by se měla časem působením světla sjednotit.

A abysme nezapomněli - naše dřevo je českého původu, takže si s ním budete rozumět i když neumíte cízí jazyky.

Není to, ale jenom o tom dřevě..

Povrch kovových částí našich výrobků jé ošetřen práškovým lakováním. I takto upravený povrch bohužel jde poškrábat. Doporučujeme proto opět: vyhnout se kontaktu s ostrými a špičatými předměty a dávat si pozor při manipulaci s rozbaleným výrobkem. Kovové části se snažíme balit, tak aby se po cestě k Vám nepoškrábali, ale samozřejmě i to se může stát a pokud se stane, dejte nám prosím vědět do 2 dnů po obdržení výrobku, ideálně s nějakým fotografickým důkazem. Po této době Vaši reklamaci bohužel už nepřijmeme, protože nemáme jak ověřit, že jste si výrobek nepoškrábali sami neopatrným zacházením.

 


 

Montáž nábytku

Při montáži nábytku postupujte podle montážního návodu. Krabice, ve které Vám nábytek přišel obsahuje nářádí i všechny šroubky, šrouby a matice k jeho složení. Montáž stolů doporučujeme provádět na měkké podložce (dece, koberci). Vyhnete se tím poškrábání stolové desky.

Snažíme se, aby bylo vše jak má být, ale pokud by se náhodou stalo, že jsme něco zapomněli přibalit, dejte nám vědět a my Vám obratem pošleme vše, co k sestavení nábytku potřebujete.

Nábytek je určen pro použití v interiéru, při použití v exteriéru/extrémě vlkém prostředí může dojít k absorbci vlhkosti z okolí a změně rozměrů jednotlivých dílů. To může zůsobit zvlnění výrobku (vyjímečně až popraskání spárovky). V případě, že výrobek bude vystaven nadměrné vlkhosti před jeho složením, může dojít k tomu, že do sebe jednotlivé části nebudou zapadat. Doporučujeme složit výrobek do 48 hodin po jeho zakoupení/doručení. V případě, že dojde k rozměrovým změnám nesprávným skladováním, výrobek nelze reklamovat. Doporučujeme v tomto případě uložit výrobek na suchém místě při pokojové teplotě, jeho rozměry by se do několika dnů měly opět srovnat.

Při vystavení nábytku přímému slunečnímu záření může dojít ke změně barevného odstínu dřeva.